Jako rodzice zadajecie Państwo wiele różnych pytań. Poniżej najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące Treningów Umiejętności Społecznych.
Umiejętności społeczne są kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie. Dzieci, które posiadają rozwinięte umiejętności społeczne, lepiej radzą sobie w szkole, nawiązywaniu przyjaźni i rozwiązywaniu konfliktów. Jednak rozwijanie tych umiejętności to proces długotrwały, który wymaga czasu, cierpliwości i zaangażowania zarówno ze strony dziecka, jak i rodziców.
PrzeczytajTrening Umiejętności Społecznych (TUS) jest bardzo ważnym elementem rozwoju dzieci, pomagającym im w nauce interakcji społecznych, komunikacji oraz radzenia sobie z emocjami. Jednak istnieje pewna granica wiekowa, która determinuje, kiedy dzieci mogą zacząć korzystać z tego rodzaju treningu.
W dzisiejszych czasach coraz częściej spotykamy się z pojęciem roszczeniowości, zwłaszcza w kontekście rodzicielstwa. Roszczeniowy rodzic to taki, który ma wygórowane oczekiwania wobec swojego dziecka oraz osób, które pracują z dzieckiem....
Wszystko dopięte na ostatni guzik Już jutro rozpoczynamy kolonie.
Zajęcia będą uzupełnione o trening uważności, wzmacniający poczucie wpływu na swoje....
Kolonie to wyjątkowy czas zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Dla dzieci to okazja do zdobycia nowych doświadczeń, nawiązania przyjaźni i nauki samodzielności. Dla rodziców to moment, w którym muszą zaufać, że ich pociechy poradzą sobie bez ich codziennej opieki. Przygotowanie dziecka na kolonie oraz siebie ...
Wakacje to wspaniały czas, na który czekają zarówno dzieci, jak i ich rodzice. To okres pełen przygód, beztroski i odpoczynku od szkolnych obowiązków. Niestety...
Okres dorastania to czas pełen wyzwań zarówno dla nastolatków, jak i ich rodziców. Młodzi ludzie w tym wieku przeżywają wiele zmian – zarówno fizycznych, jak i emocjonalnych.
Dziś świat twardo stawia na umiejętności społeczne, kompetencje miękkie.
Miękkie nie znaczy mniej ważne. Rozwijanie umiejętności społecznych powinno być priorytetem systemu edukacji.
Wyznaczać sobie cele i postanowienia noworoczne.... Tu mamy zwolenników i przeciwników Może dobrą alternatywą będzie wybranie słowa przewodniego na cały rok, które będzie nam towarzyszyć i nadawać optymalny kierunek naszym działaniom.
Często słyszę w trakcie konsultacji wychowawczych od rodziców: "Nie radzimy sobie z naszym nastoletnim dzieckiem, które traktuje nas jak bankomat", "Dziecko ciągle tylko chce od nas pieniędzy......"
Pani Moniko - "Czy złość to zła emocja" ?Właśnie o to często pytają mnie dzieci, w trakcie zajęć TUS, które prowadzę.
Wszystkie emocje są nam potrzebne nawet jeśli przez nie czujemy się źle fizycznie.